2020 KPSS BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ 19.SU…

GY: 51.50 NET
GK: 47.75 NET
P3 PUANI: 93.61
BRANŞ SIRALAMASI: 19

11 Nisan 2022 1.093 views 0

Bölüm: Bilgisayar Mühendisliği

Giriş Yılı: 2020

Kaçıncı Giriş: 1

GY Net: 51.50

GK Net: 47.75

P3 Puanı: 93.61

Genel Sıralama: 909

Branş Sıralaması: 19

Dershane veya özel ders desteği aldınız mı ?

Dershaneye gittim. Genel kültür temelim olmadığı için dershane hocalarımın bu konuda çok faydasını gördüm. Günde en az 6 saat çalışmaya çalıştım. Odaklanma gerektirmeyen işlerimde, otobüs yolculuklarında vs soru çözüm videoları dinlemeye çalıştım. Enes Hoca ve Semra Hoca’nın tavsiyelerinden faydalandım.

Türkçe Dersi…

Düzenli olarak paragraf sorusu çözdüm.İlk aylarda günde 20 tane çözüyordum. Zamanla arttırarak ilerledim. Dil bilgisini önemsemedim bu yüzden yanlışlarım dil bilgisinden çıktı.

Çözdüğüm kaynaklar:

Pegem Ezberbozan, Hız ve Renk Paragraf, Murat Yayınları Soru Bankası, Ales Soruları.

Matematik Dersi…

Matematik’te temelim iyi olduğu için branş denemesi ve denemeler dışında çok soru çözmedim. Geometri için de Hayati Alkan’ın hızlı tekrar videolarından yararlandım. Dershanede hatırlayamadığım konular için faydalı oldu.

Tarih Dersi…

Aydın Yüce videolarını izledim. Konuları bitirdikçe 3 kaynaktan ilerledim. Ay sonunda başka bir kaynaktan sarmal yöntem şeklinde soruları çözdüm. En zorlandığım ders Tarih’ti. Bu dersi branş denemeleriyle de destekledim.

Çözdüğüm kaynaklar: Yeni Trend Soru Bankası, Aydın Yüce Soru Bankası, Tarihin Pusulası.

Coğrafya Dersi…

İlk olarak Bayram Meral videolarını izledim. Mehmet Eğit hafıza tekniklerinden yararlandım özellikle madenler, göller vs için… Genel tekrar için Engin Eraydın videolarını izledim. Dilsiz haritalarla genel tekrar yaptım.

Mehmet Eğit Atak Soru Bankası harita soruları olduğun için çok faydalı bir kaynaktı.

Diğer kaynaklar: Murat Yayınları Coğrafya Soru Bankası, Engin Eraydın Branş Denemesi, Kemal Arslan Coğrafya Soru Bankası

Vatandaşlık Dersi…

Esra Özkan Karaoğlu videolarını izledim. Genel tekrar için Emrah Özkaraca videolarını dinledim. Odaklanma gerektirmeyen işlerde Derya Kurt instagram genel tekrar videolarını ve Emrah Özkaraca soru çözüm videolarını dinledim.

Güncel bilgiler için not defterim vardı. Denemelerdeki soruları kesip yapıştırmıştım. Ara ara okudum. En son Hocawebde güncel bilgiler kitabının çok faydasını gördüm kesinlikle tavsiye ederim.

Çözdüğüm kaynaklar: Emrah Özkaraca Branş, Benim Hocam Branş

Sizce Konu/Soru/Tekrar/Deneme İlişkisi nasıl olmalı?

Konu çalışmasını sadece Genel Kültür dersleri için yaptım. Yazarak çalıştım. Her şeyi yazmaya çalışmak bence hatamdı. Özellikle Tarih’te küçük ayrıntıların üzerinde çok durdum bunları yazarak da baya zaman kaybettim.

Ancak konuyu çalıştıktan sonra 2 kaynaktan konu ile ilgili test çözmeyi ihmal etmedim.

Genel tekrar için Genel Kültür derslerinden bir kaynağım vardı. Sarmal yöntemle onlar üzerinden ilerledim.

Konularım bittikten sonra düzenli olarak Türkiye Geneli deneme çözmeye başladım. Deneme defteri tuttum. Deneme sınavına girmeden ya da uyumadan önce defterimi okumaya çalıştım.

Bu sene için söyleyebileceğim Pegem denemesi yerine Yediiklim, Yargı ve Murat yayınlarına ağırlık vermem daha iyi olabilirdi.

Testlerden öğrendiğim bilgiler için de ayrı defterim vardı. Uyumadan önce bu defteri okumaya dikkat ettim. Dershaneye de gittiğim için konuların tekrarı için faydası oldu.

En son Benim Hocam Sen Bilirsin kitabındaki soruları annem soruyor ben cevaplamaya çalışıyordum.

Bu sınavda çalıştığı halde yüksek puan alamayan da var. Tavsiyeniz var mı?

Hepimiz emek veriyoruz ve karşılığını almak istiyoruz. Hayaller kuruyoruz ve sınava girdiğimizde heyecanlanıyoruz. Yapamamanın en büyük nedeni de sınav heyecanı, kaygısı oluyor haliyle. Tavsiye edebileceğim; önce Allah’a sonra kendilerine güvenmeleri, haklarında en hayırlısını istemeleri. Hiçbir emek zayi olmaz pes etmemeleri. Nasipse olacağına inanmaları.

Varsa Diğer Kişisel Tavsiyeleriniz…

Bol deneme ve soru çözmek,

Deneme defteri tutmak,

Konuları en kısa sürede bitirmek, konu çalışmayla çok zaman kaybetmemek,

Deneme analizi yapmak,

Düzenli uyku,

Test çözerken sarmal yöntem kullanmak.

Tecrübelerini bizimle paylaşan arkadaşlarımıza ayrı ayrı tekrar tekrar teşekkür ediyorum. Hayatlarının geri kalanında da başarılar diliyorum (Semra Dilekçi).

BENZER KONULAR